אל נופי הפרא של אוגנדה

הצבע הירוק הנשקף מכל עבר,  מטעי הבננות האין סופיים ויערות הגשם העבותים הם לא הדבר שמצפים לו כאשר חושבים על מזרח אפריקה. בשונה מאוד ממרבית מדינות מזרח אפריקה בהם שולטים נופי הסוואנה הנרחבים מספקת אוגנדה חווית טבע שונה לחלוטין.

אוגנדה התברכה במגוון רחב של אוצרות טבע ייחודיים אשר כולם יחד מקנים למטיילים בה חוויה כוללת ותחושה כאילו כל תמצית הבריאה התרכזה אל תוך מדינה מיוחדת זו. בכל הנוגע לאוצרות הטבע של אפריקה כולה – אוגנדה היא היהלום שבכתר.

שטחה הכולל הוא 241,000  קמ"ר עם אוכלוסייה המונה כ 41 מיליון איש הדוברים את השפות הרשמיות סווהילית ואנגלית. בצפון גובלת אוגנדה עם דרום סודאן, במזרח עם קניה, בדרום עם טנזניה, בדרום-מערב עם רואנדה ובמערב עם הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו. בירתה והעיר הגדולה ביותר בה היא קמפלה השוכנת לחופי אגם ויקטוריה.

מיקומה של המדינה על קו המשווה במזרח אפריקה מקנה לה אקלים טרופי. האזור העשיר במשקעים יצר שפע בלתי נדלה של מקורות מים רבים הפזורים ברחבי המדינה. נהרות רחבי ידיים חורצים את תוואי הנוף ונשפכים אל אגמי מים מתוקים המשמשים בית גידול לעשרות מיני בעלי חיים. כמות המים הגדולה מאפשרת לצמחיה טרופית עשירה לפרוח ולשגשג, ויערות הגשם שהתפתחו במקום מספקים הגנה למגוון רחב של ציפורים, יונקים ופרימטים שונים המשגשגים בבית גידול זה.

הכתבה המלאה פורסמה במסע אחר

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.